Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Subscribe elementum semper nisi. Aenean vulputate eleifend tellus. Aenean leo ligula, porttitor eu, consequat vitae eleifend ac, enim. Aenean vulputate eleifend tellus.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Subscribe elementum semper nisi. Aenean vulputate eleifend tellus. Aenean leo ligula, porttitor eu, consequat vitae eleifend ac, enim. Aenean vulputate eleifend tellus.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

METEO MODEM

SPRZĘT PRODUKCJI METEO MODEM

Założona w 1992 roku, Meteomodem jest francuską firmą specjalizującą się w obserwacji górnych partii powietrza, a w szczególności w dziedzinie pomiarów radiosondy. Dziś jest to jeden z czołowych producentów radiosond i jeden z głównych graczy w tej branży. Baza klientów Meteomodemu obejmuje długą listę NMS (National Meteorological Services), w tym Meteo-France, ale także międzynarodowe instytuty badawcze, uniwersytety i laboratoria, organy zarządzania ruchem lotniczym (takie jak ASECNA w Afryce) oraz korpusy wojskowe. Obecnie około 130 systemów Meteomodem (górne stacje powietrzne) jest eksploatowanych w ponad 60 krajach na całym świecie przy użyciu radia Meteomodem (raz lub dwa razy dziennie). Jako światowy punkt odniesienia na tym specyficznym rynku radiosond, Meteomodem jest głęboko zaangażowana w różne grupy robocze, takie jak zespoły ekspertów WMO/CIMO OPAG’s Upper przy WMO (Światowej Organizacji Meteorologicznej), Europejska Służba Meteorologiczna (EMS) czy stowarzyszenie HMEI, które skupia dużą liczbę firm meteorologicznych na całym świecie.

W bieżącej dekadzie Meteomodem różnicowała i rozwijała swoje działania w innych dziedzinach meteorologii i klimatologii poprzez poszerzenie asortymentu produktów, np. LOAC (Light Optical Aerosol Counter) lub BASTA Cloud Radar.

Meteomodem pielęgnuje swoją odrębność poprzez szczególny model biznesowy, promujący innowacyjność i współpracę z klientami i partnerami, zapewniając jednocześnie elastyczność i bliską współpracę począwszy od strony technicznej do operacyjnej i handlowej.

Wszystkie produkty firmy Meteomodem są „Made in France”, co stanowi gwarancję jakości. Meteomodem jest przedsiębiorstwem eksportującym i znaczna część jego obrotów jest realizowana na całym świecie. Meteomodem jest aktywnym bohaterem francuskiego eksportu know-how i dynamicznym członkiem Prometeo, stowarzyszenia zrzeszającego czołowych francuskich producentów.