Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Subscribe elementum semper nisi. Aenean vulputate eleifend tellus. Aenean leo ligula, porttitor eu, consequat vitae eleifend ac, enim. Aenean vulputate eleifend tellus.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Subscribe elementum semper nisi. Aenean vulputate eleifend tellus. Aenean leo ligula, porttitor eu, consequat vitae eleifend ac, enim. Aenean vulputate eleifend tellus.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

EPPLEY LABS

SPRZĘT PRODUKCJI EPPLEY LABS

Laboratorium Eppley zostało założone w Newport, RI przez kapitana Mariona Eppley’a w 1917 roku w celu dostarczenia ogniw Weston Standard na prośbę firmy Leeds & Northrup. Po I wojnie światowej dział Standard Cell nadal się rozwijał, a firma Eppley Lab dodała nowe produkty, takie jak oprzyrządowanie do napromieniowywania termicznego, mostki DC i elementy termoelektryczne.

W latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku, Eppley rozpoczęła dostarczanie przyrządów do pomiaru natężenia promieniowania słonecznego i atmosferycznego, a w latach sześćdziesiątych, najpowszechniej stosowanym pyranometrem do pomiaru (globalnego) promieniowania słonecznego był pyranometr Eppley 180º „Lightbulb”.

Pod koniec lat 60-tych i na początku lat 70-tych, Eppley rozpoczęła produkcję ulepszonych instrumentów słonecznych w oparciu o elementy termoelektryczne z drutu, które są nadal używane do dziś.

W latach 80-tych, Eppley brała udział w kilku misjach satelitarnych mających na celu określenie stężenia promieniowania słonecznego poza ziemską atmosferą, co następnie doprowadziło do opracowania Systemu Radiometru AHF Cavity, który jest głównym standardowym przyrządem do pomiaru napromienienia słonecznego.

Obecnie dział Standard Cell nie istnieje, po rozwiązaniu na początku lat 90-tych ze względu na niski udział w rynku i przepisy rządowe, ale Eppley nadal jest światowym liderem w produkcji, kalibracji i sprzedaży precyzyjnych urządzeń do pomiaru energii słonecznej.

Eppley dostarcza swoje produkty krajowym instytucjom meteorologicznym w USA i w krajach na całym świecie, aby zbierać dane dotyczące długoterminowych zmian meteorologicznych, do badań empirycznych satelitarnych instrumentów pogodowych oraz badań naukowych. Główni klienci rządowi w USA to National Oceanic & Atmospheric Authority (NOAA), US Department of Energy (US DOE) oraz National Renewable Energy Laboratory (NREL). Produkty sprzedajemy również do wielu szkół wyższych i uniwersytetów z programami obejmującymi nauki o pogodzie i nauki o atmosferze.

Przez całą swoją historię, laboratorium Eppley utrzymywała bliskie relacje ze światowymi zespołami normalizacyjnymi. Wszystkie standardowe ogniwa i wiele mostków elektrycznych zostało dostarczonych lub skalibrowanych z możliwością śledzenia do Narodowego Biura Norm (NBS) – obecnie znanego jako Narodowy Instytut Norm i Technologii (NIST). NIST nie zapewnia identyfikowalności instrumentów słonecznych (w rzeczywistości Eppley kalibruje instrumenty NIST), ponieważ światowym standardem jest World Standard Group utrzymywana jako World Radiation Reference WRR. Eppley dostarczyła kilkadziesiąt radiometrów używanych w WSG i regularnie uczestniczy w międzynarodowych i krajowych badaniach porównawczych.